معرفی وبلاگ معماری

 

دید هفتم؛ جستارهایی در معماری و هنرهای نمایشی

وبلاگ دید هفتم (http://seventhview.persianblog.ir) که از اول مردادماه به جرگه وبلاگ­های تخصصی معماری پیوسته است، یکی از معدود وبلاگ­هایی می­باشد که با ارائه یک فعالیت منظم و هدف­مند، طی این مدت کوتاه، حرکتی ارزشمند و تأثیرگذار در راستای تولید محتوای هنری به زبان فارسی بر روی وب آغاز نموده است. ویژگی خاص این وبلاگ که در عنوان آن نیز بخوبی نمایان است، رویکرد آن در بررسی معماری به عنوان دانشی میان­گستره­ای و در ارتباط با هنرهای نمایشی (تئاتر و سینما) می­باشد. در اولین یادداشت این وبلاگ با عنوان مقدمه می­خوانیم: دید هفتم مبنای فعالیت خود را گفت­وگو و طرح مسایلی در زمینه معماری، شهرسازی و هنرهای نمایشی (تئاتر و سینما) قرار داده است. اعضای دید هفتم امیدوارند گامی در جهت ارتباط با هنردوستان و تبادل اندیشه با آنان بردارند. عنوان دیگر یادداشت­های این وبلاگ که تاکنون انتشار یافته­اند، عبارتند از: تئاتر و سینما، فضای نمایش و پیاده­راه؛ فضای عمومی شهری.

 

وبلاگ دید هفتم توسط جعفر بزاز و سیما هاشمی­نیا که از دانشجویان پای­تز دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در مقطع کارشناسی­ارشد هستند، راه­اندازی شده است. اعضای گروه دید هفتم که در جست­وجوی دیدی نو به هفت هنر می­باشند، انگیزه و هدف خود را از راه­اندازی این وبلاگ گروهی چنین بیان می­کنند: وبلاگ فضایی فراهم می­کند برای بیان اندیشه­ها و افکار، ما نیز از این امکان سود جستیم تا بتوانیم آموخته­ها و دغدغه­هایمان را به نحوی بیان نماییم. ما در این وبلاگ به دنبال دیدگاه­هایی تازه و گاه تجربه نشده خواهیم بود، البته در یک بستر دو سویه (ما و خوانندگان) و تا جایی که بتوانیم فعالیت خود را بصورت گروهی ادامه خواهیم داد.

در پایان ضمن آرزوی توفیق و سربلندی برای اعضای گروه دید هفتم در ادامه راهی که آغاز نموده­اند، امیدوارم شاهد فعالیت­های بیشتری از این دست در دنیای مجازی باشیم و با همکاری همدیگر بتوانیم گامی مهم در زمینه نشر الکترونیک دانش معماری برداریم.

 

 



موضوعات: