معرفی پروژه

 

تلاقی سنت و مدرنیته ـ 1 

 

نگاهی به طرح توسعه و مرمت موزه هنر دانشگاه میشیگان

           

Project Review

Modern Meets Tradition – 1

University of Michigan Museum of Art Expansion/Restoration

 

موزه هنر دانشگاه میشیگان (UMMA) در Ann Arbor ، در سال 1946 تأسیس گردید و در تالار زیبای یادبود Alumni که به سبک مدرسه بوزار توسط Donaldson and Meier Architects طراحی و در سال 1910 افتتاح شده بود، استقرار یافت. اگرچه Art News اخیراً از این موزه به عنوان یکی از زیبا­ترین موزه­های دانشگاهی هنر در ایالات متحده یاد کرده است، اما از خیلی پیش­تر تعداد مجموعه­های هنری آن فراتر از ظرفیت فضاهای موزه افزایش یافته است و در حال حاضر نمایش کمتر از 3 تا 4 درصد مجموعه­های جهانی آن (از حدود 16000 اثر هنری) در یک زمان امکان­پذیر می­باشد و فضای کافی برای نمایشگاه­های موقت، فعالیت­های آموزشی و انبار نمودن مجموعه­های هنری وجود ندارد. لیکن زمانی که موزه مرمت­شده و بخش توسعه­یافته آن که توسط Brad Cloepfil از شرکت Architecture Allied Works ، با همکاری Troy از شرکت IDS (Integrated Design Solutions) طراحی شده است، طبق برنامه در سال 2008 افتتاح شود، تمام مشکلات یاد­شده برطرف خواهد شد. این پروژه 35 میلیون دلاری شامل احداث 56000 فوت­مربع فضای الحاقی و نیز مرمت و بازسازی کامل تالار یادبود Alumni خواهد بود.

 

Alumni Memorial Hall/University of Michigan Museum of Art 

 

با ساخت بخش الحاقی موزه، فضای موجود آن بیش از دو برابر افزایش خواهد یافت و از 40752 فوت­مربع به 97346 فوت­مربع خواهد رسید. مهم­ترین فضاها و امکاناتی که در این بخش جای خواهند گرفت، عبارتند از: گالری­های جدید و اساسی، مجموعه­های هنری، انبار، بخش حفاظت، فضاهای مطالعه، اتاق کنفرانس، کلاس­ها و امکانات ساخت آثار هنری، یک فروشگاه برای بخش توسعه­یافته موزه، فضاهای گردهم­آیی عمومی و امکانات آسایشی و تفریحی پیشرفته برای بازدیدکنندگان. 

 

View looking east from State Street 

 

بخش الحاقی که توسط Allied Works به شکل یک T تغییرفرم­یافته طراحی ­شده است، موزه را از سمت شمال گسترش می­دهد و از طریق یک محور مرکزی با ساختمان موجود در ارتباط است. از این محور دو بازو، یکی به سمت خیابان و دیگری به سمت مرکز محوطه دانشگاه، منشعب می­شوند. این بازوها که راه­حلی برای رویارویی با چالش­ها و مشکلات طراحی در یک سایت انتقادآمیز (به لحاظ تاریخی) در محوطه اصلی دانشگاه به شمار می­روند، بطور نمادین به سمت جامعه و فضاهای شاخص دانشگاهی مورد استفاده توسط موزه امتداد می­یابند. همچنین بخش الحاقی ردیفی از فضاهای لندسکیپ خارجی و موقعیت­هایی برای نصب و استقرار آثار هنری در هوای آزاد ایجاد می­کند و گوشه جنوب­غربی محوطه را به عنوان یک ورودی عمومی به دانشگاه تقویت می­نماید.  

Diagram of primary building elements 

بخش الحاقی موزه که درست در شمال تالار یادبودAlumni  واقع است، یکی از جدیدترین ساختمان­هایی می­باشد که قرار است در محوطه 40 جریبی اصلی دانشگاه ساخته شود. این ساختمان نمای موزه را در طول خیابان State گسترش می­دهد و خود را به نمای رسمی و تشریفاتی که ساختمان­های دانشگاه از قبیل تالار تاریخی Angell (طرح آلبرت کان Albert Kahn ، 1924) در طول این خیابان اصلی به نمایش گذاشته­اند، متصل می­کند. در طرح توسعه پیشنهادی مسیر پیاده مردمی که خیابان State را به Diag (مرکز تاریخی و یک محل گردهم­آیی در مرکز محوطه­ دانشگاهی­ای که بخاطر داشتن پیاده­روهای موربی که به ساختمان­های آرایش­یافته در اطراف محوطه منتهی می­شوند، مشهور است) متصل می­کند، حفظ و تثبیت شده است. 

 

 موضوعات: