معرفی معمار

 

تام مین؛ معمار طرح­های سرکش ـ 4 

           

Architect’s Introduction

Thom Mayne; The Architect of Unyielding Designs - 4

 

به گفته خود تام مین، برنده شدن در دو مسابقه بزرگ که به تازگی در نیویورک برگزار گردیده، نقش مهمی در شناساندن Morphosis و پیشرفت قابل توجه آن داشته است:  

 

New Academic Building for the Cooper Union for the Advancement of Science and Art 

ـ مسابقه طراحی ساختمان آکادمیک جدید برای اتحادیه پیشرفت علم و هنر 

NYC2012 Olympic Village 

ـ مسابقه طراحی دهکده المپیک برای بازیهای المپیک 2012 در نیویورک  

 

همچنین طرح اخیر Morphosis برای عمارت پارلمان ایالتی آلاسکا، در یک مسابقه بین­المللی طراحی، موفق به کسب رتبه اول شده است. 

برخی از پروژه­های اخیر Morphosis عبارتند از:

 

Federal Building  

ـ ساختمان اداره فدرال در سانفرانسیسکو

NOAA Satellite Operation Control Center 

ـ مرکز کنترل عملیات ماهواره­ای NOAA در نزدیکی واشنگتن

Wayne L. Morse U.S. Courthouse 

ـ کاخ دادگستری در Eugene، Oregon

 

Caltrans District 7 Headquarters

 

یکی از مهم­ترین و جدیدترین پروژه­های Morphosis که اجرای آن اخیراً به پایان رسیده است، اداره مرکزی منطقه 7  Caltrans در لس­آنجلس است. در طراحی این ساختمان، گامی فراتر از تأمین فضاهای صرفاً عملکردی برداشته شده است. هدف اساسی این پروژه ایجاد ارتباط فعالانه میان شهر و مردم بوده که در همین راستا و با هدف خلق یک اداره دولتی که حقیقتاً به عنوان یک ساختمان عمومی عمل ­کند، تمایز میان درون و بیرون در این ساختمان کمرنگ شده است.

University of Cincinnati Student Recreation Center 

 

مرکز تفریحی چندمنظوره دانشجویان در دانشگاه سین­سیاتی، پروژه­ای که اجرای آن اواخر امسال به پایان می­رسد، یکی دیگر از پروژه­های جدید Morphosis می­باشد. این ساختمان یکی از عناصر کلیدی طرح جامع پردیس جدید این دانشگاه محسوب می­شود و از امکانات متعدد ورزشی، مسکن دانشجویی و کلاس­های آموزشی برخوردار است.  

 

Palenque at Centro JVC 

 

Palenque در JVC، یک عرصه چندعملکردی روباز با ظرفیت گنجایش 6250 نفر در مکزیکو، از دیگر پروژه­های جدید Morphosis است که طبق برنامه زمان­بندی در سال 2007 افتتاح خواهد شد. موقعیت مکانی این پروژه بگونه­ای است که به عنوان دروازه ورودی یک محوطه بزرگ­تر عمل می­کند؛ محوطه­ای که دربردارنده ده پروژه ساختمانی برجسته است که برای رونق بخشیدن به شهر احداث شده­اند.

 

Social Housing 

 

Morphosis در مادرید نیز مشغول طراحی و اجرای یک بلوک مسکونی عمومی، متشکل از 165 واحد دو، سه و چهارخوابه، با زیربنای کل 10000 مترمربع است.

  

Hypo Alpe-Adria Center 

 

یکی دیگر از پروژه­های بزرگ Morphosis پروژه­ای با 250000 فوت­مربع فضای اداری ـ تجاری، پارکینگ و کودکستان برای Hypo Alpe-Adria Bank Carinthia در Klagenfurt، اتریش است که در سال 2002 به بهره­برداری رسید.

 

 موضوعات: