یادداشت ماه

 

گزیده‌ای از پیام‌های خوانندگان ـ 1

 

Month’s Note

A Selection of Readers’ Comments - 1

  

þ بازتاب یادداشت «معماری، دست به دامن زن قشقایی»

سامان:

سال‌هاست كه شاهد "ابتذال‌های معمارانه" یا بهتر بگویم "نامعمارانه‌های" بسیاری از این دست در سطح شهرها هستیم. تأسف زمانی شدت می‌گیرد كه جرایدی ویژه معماری كه هدف خویش را "پایگاهی محكم، جامع و پویا در راه اعتلای معماری كشور" (نقل از سخن مدیر مسئول در اولین شماره این نشریه)، عنوان می‌كنند، هم‌پای نگاه‌های بازارپسند، تبدیل به یك "بنگاه كاسب‌كارانه" از نوع معماری! می‌شوند و در شماره‌ای به اصطلاح ویژه هتل كه خود مجموعه‌ای از ابتذال می‌باشد، ناگاه به چنین "ابتذال مطلقی" برخورد می‌كنیم، (هرچند در نگاهی به شماره‌های منتشرشده زیاد دور از ذهن نمی‌باشد)، چه اینان نیز در این ابتذال شریك هستند.

 

þ بازتاب یادداشت «ارزش اقتصادی فضاهای عمومی ـ 1»

باروید:

حق با شماست. از یک طرف هم فضاهای عمومی مطلوب جذابیت‌های خاص خودشون رو دارن و از طرف دیگه اینکه نبودن این دست فضاها باعث ناهنجاری‌های رفتاری اجتماعی میشه. مثل تهران!

 

þ بازتاب یادداشت «درس‌هایی از بزرگان معماری ـ 1»

ساناز فلاحی:

مثل باقی نوشته‌هایتان جالب بود ... اینجاست که عشق به معماری مشخص میشه! و فرق بین کسی که میخواد بهترین کاری که در توانش هست رو انجام بده با کسی که فقط می‌خواد یه کاری انجام بده! و اینجاست که از یک معمار به عنوان نظریه‌پرداز یاد میشه و کارهاش شاهکار به حساب میاد و یک معمار صرفاً به پرکاری معروف میشه!!

 

هدیه درمان:

سلام. مطلبتان بسیار جالب بود و می‌تونم بگم درد معماری امروز ایران

مهندسین مشاور باسابقه = بنگاه معاملات پولساز

مهندسین مشاور کم‌سابقه = بخور و نمیر

دفاتر معماری شخصی = خانه‌سازی برای خویشاوندان

 

 موضوعات: