معماری جهان

 

لندن، جولانگاهی برای آرزوهای بلند وینولی

 

Architecture of the World

High Hopes for Viñoly in London

 

آرونا: خط آسمان شهر لندن، در آینده‌ای نه چندان دور، با ساخت برج 45 طبقه خیابان Fenchurch که توسط Rafael Viñoly Architects، شركت مستقر در نیویورك و لندن، طراحی شده و از جذابیت‌های بصری بسیار بالایی برخوردار است، سیمای جدید و متمایزی به خود خواهد گرفت. این برج جدید که جایگزین برج موجود در سایت خواهد شد، با ارتفاعی بالغ بر 630 فوت، حدود 850000 فوت‌مربع فضای اداری و 12000 فوت‌مربع فضای تجاری را در خود جای خواهد داد. از دیگر فضاهای طرح پیشنهادی وینولی می‌توان به یک پارک عمومی در تراز همکف، یک رستوران و یک بار اشاره کرد. همچنین در این طرح فضای بزرگ و بی‌نظیری به شکل یك Skyroom در طبقه 40ام، برای کارکردهای عمومی پیش‌بینی شده است. این فضا با داشتن پنجره بلندی به ارتفاع چهارطبقه و یك تراس بام در بیرون، بازدیدکنندگان را قادر خواهد ساخت تا با دیدهای پانورامای 360 درجه، نظاره‌گر شهر لندن باشند.

 

Fenchurch Street Tower, London, Rafael Viñoly Architects 

 

وینولی، طراح برج، درباره این ساختمان که در نزدیکی برج لندن، در مرکز تاریخی شهر، واقع خواهد بود، می‌گوید: «به نظر می­رسد این ساختمان به سمت رودخانه خم شده است، گویی از لایه توپوگرافی سایت سر بیرون آورده و تمامی دیدهایش را به سمت رودخانه Thames معطوف کرده است.» او در ادامه خاطرنشان می‌کند که خم‌های جزیی نما از هندسه خیابان‌های قرون وسطایی كه سایت را در برگرفته‌اند، پیروی می‌کنند و مکمل انحنای رودخانه هستند.

Land Securities، سازنده برج، امیدوار است پس از بررسی و تصویب طرح توسط کمیته برنامه‌ریزی شهری، عملیات ساختمانی برج سال آینده شروع شود و تا سال 2011 به پایان برسد.

 

 موضوعات: