معماری جهان

 

با بزرگان معماری ـ 2

           

Architecture of the World

With The Masters of Architecture - 2

 

þ ساختمان­ها صرفاً کالا نیستند. آنها مانند پرده­ای پشت صحنه زندگی ما را در شهر می­سازند. معماری هنر شکل دادن به آن چیزی است که ما مرتباً در آن به نمایش می­پردازیم، چرا که به خلق محیطی می­پردازد که تمامی جزئیات روزانه زندگی ما در آن اتفاق می­افتد.

ریچارد راجرز

 

þ معماری ارگانیک نمی­تواند نام شیوه­ای خاص در معماری باشد، چرا که معماری نیز مانند زندگی ناچار است در حوزه ارگان­های موجود جلوه کند و اصولاً زندگی ارگانیک به معماری ارگانیک نیازمند است.

آلوار آلتو

 

þ معماری یک ورزش در مسافت طولانی است. شما فکرتان را بر روی آن می­گذارید و 30 سال با آن همراه می­شوید، تا اینکه کم­کم در این رشته راه می­افتید.

تام مین

 

þ معماری فعالیتی صرفاً در جهت پاسخگویی به نیازهای کارفرماها نیست، بلکه معماری فعالیتی است که تولید دانش می­کند.

رم کولهاس

 

þ هر موقعیت جدید ، مستلزم یک معماری جدید است.

ژان نوول

 

þ مسابقات معماری خوب نیستند، چون برای مسابقه باید سریع كار كرد. البته باید در مسابقه شركت كنید تا بتوانید كار بگیرید، اما برای بسط و تفصیل طرح معماری، این بهترین راه نیست.

برنارد چومی

 

þ مدرنیست‎ها مدعی هستند كه مدینه فاضله را باید در آینده جستجو كرد، پست‎مدرنیست‎ها نیز به دنبال این مدینه فاضله در گذشته هستند؛ ولی به اعتقاد من، معماری امروز باید این مدینه فاضله را در شرایط امروز پیدا كند؛ معماری امروز ما باید منعكس‎كننده شرایط ذهنی و زیستی جامعه امروز ما باشد.    

پیتر آیزنمن

 

þ من زمانی که روی حل یک مسأله کار می­کنم، هرگز در مورد زیبایی راه‎حل آن فکر نمی­کنم. من تنها به این می‎اندیشم که چگونه مسأله را حل کنم. اما بعد از حل مسأله، اگر راه­حل بدست‎آمده زیبا نباشد، می­فهمم که این راه­حل اشتباه است.

ریچارد باكمینستر فولر

 

 موضوعات: