رویدادهای معماری

درخشش تبریزی‌ها در دومین جایزه معماری میرمیران

Architectural Events
Splendour of Tabriz Students in Mirmiran Award

 

مراسم دومین دوره جایزه معماری میرمیران، عصر روز سه‌شنبه، سوم اردیبهشت، با حضور هنرمندان، اساتید و جمعی از مسوولان وزارت مسکن و شهرسازی در تالار بتهوون خانه هنرمندان ایران برگزار شد که طی آن، 9 پایان‌نامه از دانشگاه‌های آزاد تبریز، مشهد، تهران، قزوین، خوراسگان و علم و صنعت، به شرح زیر، به عنوان پایان‌نامه‌های برتر دانشجویی معرفی و تقدیر شدند:
þ کامران دهقان، دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، «شهر شناخت: طراحی مرکز اجتماعات و فضاهای شهری جانبی آن»
þ پیمان جدیری مقصودیان، دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، «طراحی مرکز تبادلات چندکاربردی متکی بر راه آهن در شهر جدید بینالود»
þ فری‌ناز رضوی نیکو، دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز، «خطوط پنهان»
þ وحید حسین زاده، دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، «معماری و معماران معاصر ایران»
þ مجید شاهی، دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان اصفهان، «طراحی موزه و پژوهشکده ملی معماری ایران- شالوده ها و بنیان های معماری ایران»
þ امیر غیاثی، دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، «طراحی مرکز فرهنگی مکمل مفهومی و بصری برای مجموعه تخت جمشید»
þ آریان شهابیان، دانشگاه علم و صنعت ایران، «طراحی برج پرشیا با کاربری مختلط (ایروان، ارمنستان)»
þ مصطفی قلی‌پور، دانشگاه علم و صنعت ایران، «رشد الگوها و تولد بنا ـ طراحی اکوموزه قائم شهر»
þ سارا گیلانی، دانشکده معماری پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران، «بهره‌گیری از انرژی خورشیدی در فضاهای آموزشی»
 

 

 

 

نکته جالب‌توجه این فهرست نه‌نفره، حضور شش پایان‌نامه از دانشجویان دانشگاه آزاد و نکته بسیار جالب‌تر، حضور دو پایان‌نامه از دانشجویان دانشگاه آزاد تبریز در میان این شش پایان‌نامه است، موضوعی که قطعاً برای من و تمام کسانی که دانش‌آموخته معماری این دانشگاه هستند، باعث افتخار و خرسندی فراوان است. بر این اساس، در همین جا لازم می‌دانم به کامران دهقان عزیز و پیمان جدیری، بخاطر کسب این موفقیت که بدون شک در سایه تلاش‌های چندین‌ساله خویش بدان دست یافته‌اند، تبریک بگویم و برایشان آرزوی موفقیت روزافزون داشته باشم.

 

 

با شناختی که از کامران دهقان و توانایی‌های علمی و شایستگی‌های اخلاقی او، طی حضور در دانشکده معماری دانشگاه آزاد تبریز دارم و با توجه به اینکه از نزدیک شاهد تلاش بسیار فراوان و از همه مهم‌تر پرثمر او برای ارائه پایان‌نامه‌ای پرمحتوا، چه به لحاظ نظری و چه به لحاظ عملی، بوده‌ام، معتقدم پایان‌نامه او یقیناً شایستگی انتخاب به عنوان پایان‌نامه برتر را داشته است. در ضمن، تلاش‌های شبانه‌روزی کامران دهقان در برگزاری شکوهمند سومین کنگره دانشجویان معماری در تبریز، هیچگاه از ذهن دانشجویان قدیمی معماری تبریز و سایر دانشجویان حاضر در آن کنگره رخت برنخواهد بست و با توجه به تجارب ارزنده‌ای که او در چند سال اخیر در زمینه فعالیت حرفه‌ای معماری کسب کرده، مطمئنم در آینده نام او را بیشتر نیز خواهیم شنید. فقط امیدوارم این افتخار ارزنده در خود دانشکده معماری دانشگاه آزاد تبریز هم بازتابی داشته باشد و حتی با نصب یک پلاکارد هم که شده، از این دوستان قدردانی شود. البته مراسم هفته معمار که قرار است بزودی در این دانشکده برگزار و طی آن از برگزیدگان کنکور کارشناسی ارشد تجلیل شود، نیز فرصت خوبی برای بزرگداشت این عزیزان است. امید که چنین شود.

_________________________________________
þ تمامی حقوق عکس‌های این یادداشت متعلق به طاهر ساداتی است.

þþ گزارش تصویری مراسم دومین دوره جایزه معماری میرمیران، از دریچه دوربین طاهر ساداتیموضوعات: