معرفی پروژه

هتلی بر فراز یک درخت

Project Review
A Tree Hotel in Sweden

Harads، هتلی استتارشده بر روی یک درخت است که در سال 2008، با هدف ایجاد یک سرپناه بر فراز زمین، توسط Tham & Videgård Hansson Arkitekter، معماران سوئدی، طراحی شده است. این طرح جالب‌توجه شامل مکعبی به ابعاد ۴Í۴Í۴ متر، با سازه سبک‌وزن آلومینیومی است که به دور تنه یک درخت آویخته شده است.

نمای بیرونی هتل درختی که با شیشه آینه‌ای پوشش داده شده‌ است، محیط پیرامون و آسمان را در خود بازتاب می‌دهد و باعث تلفیق آن با محیط و ایجاد نوعی پناهگاه استتارشده می‌شود. فضای داخلی هتل نیز تماماً از چوب ساخته شده و از طریق پنجره‌هایش، دارای دید 360 درجه به محیط پیرامون است.

هتل درختی Harads، با برخورداری از امکانات لازم برای زندگی دو نفر، از قبیل فضای خواب، آشپزخانه و حمام کوچک، اتاق نشیمن و نیز یک تراس، اقامت‌گاه مناسبی برای گذران اوقات فراغت، به دور از هیاهو و ازدحام زندگی شهری، فراهم می‌کند.

دسترسی به کابین هتل با استفاده از یک نردبان طنابی یا یک پل طنابی صورت خواهد گرفت. همچنین برای جلوگیری از برخورد پرندگان با شیشه‌ها، برچسب‌های شفاف ویژه‌ای که تنها برای پرندگان قابل دید است، به نماها افزوده خواهد شد.موضوعات: