معرفی پروژه

جعبه خواب!

Project Review
!Sleep Box

þ جعبه خواب
þ معمار: Alexey Goryainov و Mikhail Krymov از Archgroup
þ مساحت: 75/3 مترمربع
þ سال طراحی: 2009

جعبه خواب ابتکار جالبی است از معماران روسی Archgroup که همه ما در لحظات زیادی از زندگی شهری، نیاز به آن را احساس کرده‌ایم، به ویژه زمانی که در یک شهر شلوغ، مسافر هستیم و هتلی نیز رزرو نکرده‌ایم یا در فضاهای عمومی و انتظار که نیاز به اندکی استراحت و تجدید قوا داریم.


جعبههای خواب در فرودگاه بینالمللی پکن
 

جعبه خواب یک اتاقک قابل جابه‌جایی، به ابعاد داخلی 2 در 4/1 در 3/2 متر است که می‌تواند برای یک استراحت و چرت سریع در وسط روز یا یک خواب شبانه راحت و آرام مورد استفاده قرار گیرد.


جعبههای خواب در فرودگاه بینالمللی بانکوک

جعبه خواب که از 15 دقیقه تا چندین ساعت، قابل اجاره‌کردن است، در محیط‌های شلوغ شهری و هرجایی که مردم به مکانی برای استراحت و تمدد اعصاب نیاز دارند، از قبیل فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار، مراکز خرید یا حتی در وسط خیابان‌ها، کاربرد دارد.

اصلی‌ترین امکان پیش‌بینی‌شده در جعبه خواب، یک تخت به ابعاد 2 در 6/0 متر و مجهز به سیستم اتوماتیک تعویض ملافه است. پس از اینکه کاربر جعبه را ترک می‌کند، تعویض اتوماتیک ملافه، با چرخش رولر، شروع و لامپ‌های کوارتز تولیدکننده نور فرابنفش روشن می‌شوند.

از دیگر امکانات جعبه خواب می‌توان به سیستم تهویه، هشدارهای صوتی، تلویزیون LCD توکار، سیستم WiFi برای اینترنت بی‌سیم، سوکت‌هایی برای لپ‌تاپ و شارژ تلفن و فضایی برای بار و بنه در زیر تخت اشاره کرد.


فضای داخلی جعبه خواب در طول روز


فضای داخلی جعبه خواب در طول شب


فضای داخلی جعبه خواب پس از روشن شدن لامپهای کوارتز تولیدکننده نور فرابنفش


جعبه‌های خواب در فضاهای انتظارموضوعات: معرفی پروژه