یادداشت ماه

گزیده‌ای از دیدگاه‌های خوانندگان ـ 15

Month’s Note
A Selection of Readers’ Comments - 15

þ بازتاب یادداشت «درخشش تبریزی‌ها در دومین جایزه معماری میرمیران»
ابوالفضل:
... این مسابقه، با تاکیدی که برادر آقای میرمیران بر اهداف پژوهشی بنیاد کرد، جهت تشویق دانشجویان معماری برای انجام و ارتقای کارهای پژوهشی بود. دانشگاه ما در برنده‌ها یک سهم داشت. نکته جالب اینجاست، پروژه‌ای که از دانشگاه ما به عنوان طرح پژوهشی برتر انتخاب شد ...، اصلا رساله‌ش رو به بنیاد نداده بود. حالا هیات محترم داوران چطور و از روی چه منبعی [فقط پوستر رو داده بودن که تحویل اون هم بعد از اتمام زمان داوری بود] تشخیص دادند که این کار یک پژوهش نمونه هست، خدا می‌دونه. البته استاد راهنماشون آقای سلطان‌زاده، رئیس دانشکده ما، بودند! تا کی این رابطه‌ها می‌خواد روی کیفیت کار پژوهشی تاثیر بگذاره، اون هم از سمت کسانی که داعیه پژوهشگر بودن رو دارند؟

þ بازتاب یادداشت «زندگی و کار در فضایی با عرض تنها 4/2 متر»
علیرضا تغابنی:
... خیلی خوشحالم که تمرکزت بر روی خود آثار و خلاقیت درون آنهاست، نه الزاما شخصیت طراحان. ...

فرزانه حقیقی:
... ای کاش در مورد این پروژه و امثالهم، نظر شخصی خودتان را هم، علاوه بر معرفی صرف، ارائه می‌دادید، مخصوصا این که ما در بستر خاصی که قرار گرفته‌ایم، چگونه می‌توانیم از این پروژه‌ها درس بگیریم. ...

نیاز:
فضا ساده و مینیمال است، ولی برای من، زندگی‌کردن در این فضا قابل درک نیست، همه چیز نمایان است، شاید بشه مثل طراحی فشن بهش نگاه کرد، نه یه کار پرکتیکال.

þ بازتاب یادداشت «همچون زاها بساز!»
محمد چاوشانی:
... با حسرت باید بگم ای کاش ما هم از دوران کودکی شروع می‌کردیم.

محمدرضا منعام:
این حرکتی است که باعث شکوفایی ذهن و هدف‌مند شدن افکار یک کودک می‌گردد و در ضمن تفریح، علوم مورد نظر را فرا می‌گیرد.

مانا:
دم این کوچولوها گرم! از خودم خجالت کشیدم.

þ بازتاب یادداشت «آثار برگزیده طراحی داخلی جهان ـ 3»
اولدوز فضلعلی:
... خود هانی رشید هم برای مارک ایتالیایی Alessi طراحی می‌کنه و از طراحی‌هاش، شامل ظروف صرف غذا و قاشق و ...، تو فروشگاه گذاشته بود و اونا هم به همون اندازه جالب بودن. اگه اشتباه نکنم، یه ساعت مردانه هم برای Alessi طراحی کرده.موضوعات: