ضیافت دهم وبلاگ‌های معماری ـ 5

یادداشت ویژه

ضیافت دهم وبلاگ‌های معماری ـ 5

Special Note
The 10th Virtual Forum of Architectural Blogs - 5

موضوع ضیافت دهم
در پی اعلام موضوعات سه‌گانه پیشنهادی برای ضیافت دهم، 28 نفر از دوستان با شرکت در یک نظرسنجی 10 روزه، از 5 تا 15 بهمن، موضوع مورد نظر خود را از میان سه گزینه مطرح‌شده انتخاب و اعلام کرده‌اند که اسامی آنها به تفکیک موضوع انتخاب‌شده به شرح زیر است:

þمعرفی و نقد یکی از آثار معماری معاصر ایران
1. جعفر بزاز
2. بهرام هوشیار یوسفی
3. مجید ایزدپناه
4. آرش پوراسماعیل
5. آزاده شاهچراغی
6. بختیار لطفی
7. محمد چاوشانی
8. سیاوش کرباسی
9. محمدعلی عبدالصمدی
10. فرزاد شیدزی
11. محمد موسویان
12. امیرعلی سیسی
13. محمد خبازی
14. فرزانه حقیقی
15. محمدحامد موسوی

þمعرفی و نقد فرایند طراحی یکی از آثار معماری معاصر جهان
1. مهدی مطلق
2. محمود اکبری
3. فرهاد شرفی
4. افروز نبوی
5. محمد منفرد
6. امیرعلی سیسی
7. نینا شاهرخی
8. محمد خبازی
9. محمدرضا شیرازی

þوبلاگ‌نویسی معماری؛ چرا و چگونه؟
1. محمدرضا منعام
2. کامران دهقان
3. علی م.
4. زهرا غیور
5. نصیر زرین‌پناه
6. هومن فروغمند اعرابی

بدین‌ترتیب، موضوع اول از میان موضوعات سه‌گانه پیشنهادی، یعنی «معرفی و نقد یکی از آثار معماری معاصر ایران»، با توجه به انتخاب اکثریت دوستان، به عنوان موضوع ضیافت دهم وبلاگ‌های معماری معرفی می‌شود. اغلب انتخاب‌کنندگان این موضوع بر این باورند که با توجه به کمبود مستندات قابل اتکاء درباره معماری معاصر ایران، به ویژه در اینترنت، به بهانه ضیافت دهم می‌توان گامی هر چند کوچک در راه پر کردن این خلاء و مستندسازی معماری معاصر ایران برداشت. درباره چگونگی پرداختن به این موضوع نیز، برخی از دوستان نظرات و پیشنهادهایی مطرح کرده‌اند که در نوع خود شایان توجه هستند، از جمله، آرش پوراسماعیل بر نگارش مطالب و نقدهای جدید و غیر تکراری تأکید کرده، بختیار لطفی پیشنهاد بررسی این موضوع بر مبنای رویکرد آزاد به مفهوم معماری، اثر، معاصر و ایران را ارائه داده و کامران دهقان پیشنهاد کرده است دوستان با رویکرد محلی آثار شاخص معماری را معرفی کنند.

با توجه به انتخاب موضوع ضیافت دهم وبلاگ‌های معماری، از کلیه دوستان وبلاگ‌نویس دعوت می‌شود تا 15 اسفند، با نگارش مطلبی درباره «معرفی و نقد یکی از آثار معماری معاصر ایران»، در این ضیافت شرکت کنند. دوستانی هم که وبلاگ‌نویس نیستند، اما مایل به شرکت در ضیافت دهم هستند، می‌توانند مطالب‌شان را از طریق زروان انتشار دهند.

/ 9 نظر / 18 بازدید
ارژنگ

سلام سخن از لحظه هاي سياهي است كه بر ما مي گذرد … در كويري خشك, ديده به ابر پرباري دوخته ايم, كه سايه بر سرمان انداخته است. عطش زدگان بي رمقيم, كه در پي يافتن آب زلال, نيم جاني بيش نداريم. در شبي سرد و تاريك, در بيابان بلا افتاده ايم, و به دنبال آتشي روشن برفراز بلندي راه مي پيماييم. اگر خورشيد از چشم ما پنهان مانده است, تقصير ابرها نيست, چشمان ما باران نخورده است. حتي اگر امام عصر (عليه السلام) از چشم ما غايب باشد, باز هم ما از چشم او غايب نيستيم. مكّه با همه " صفا " يي كه دارد، بي گل روي مهدي بي " صفا " است.

علی

سلام مهندس . خوب هستی. آقا من یه مطلبی رو در مورد ارک واسه ضیافت دهم گذاشتم. نقد که نیست بیشتر شبیه یه گلایش. موفق باشی.

\/ / /\ \\ \/

سلام ممنون از وبلاگ پربارتون چطور می تونم از طریق وبلاگ زروان در ضیافت دهم شرکت کنم؟

کمال یوسف‌پور

آقا یا خانم \/ / /\ \\ \/ مطلب‌تان را به zorwan_ac@yahoo.com ایمیل کنید تا در اولین فرصت در زروان منتشر شود.

\/ / /\ \\ \/

سلام [گل] مطالب دوستان در ضیافت دهم جالب بود خدا قوت پاینده باشید

\/ / /\ \\ \/

فقط مطلب " آرامگاه بوعلی: تجلی هویت همدانی ضیافت دهم و آرامگاه بوعلی " باز نمی شود!!! ممنون

تذکر 3

15 اسفند گذشت اما وعده جمع بندی و معرفی میزبان ضیافت یازدهم محقق نشده است.

تذکر 4

20 اسفند شد و میزبان ضیافت یازدهم معرفی نشد.

مهدی مطلق

سلام آقای یوسف پور عزیز میدونم که زمان نهایی برای ضیافت دهم 15 اسفند بود و حالا دیر شده اما پیشنهاد داشتم اگر امکان داشته باشه زمان تا 15 فروردین تمدید بشه چراکه اسفند ماه به شدت فشرده و کمپرس بوده و ماه کمبود وقتها و بستن پروژه ها و رسیدگی به مطالبات و جلسات تصمیم گیری های آخر سال هستش من خیلی خیلی علاقه داشتم شرکت کنم ولی متاسفانه زمان به شدت فشرده است ... فکر میکنم دوستان دیگر هم موافق باشند با این حال من از اینکه ضیافتی به میزبانی شما را از دست دادم به شدت متاثر و متاسفم.