گزیده‌ای از دیدگاه‌های خوانندگان ـ 30

یادداشت ماه

گزیده‌ای از دیدگاه‌های خوانندگان ـ 30

Month’s Note
A Selection of Readers’ Comments - 30

:: بازتاب یادداشت آثار برگزیده طراحی داخلی جهان ـ 5

mahka:
نمی‌دانم این فضا آرامش‌بخش است یا آزاردهنده؛ بیشتر روی عناصری باید راه بروید که انگار اشتباهی روی زمین ریخته شده است.

فاطمه شریعتمداری:
خود فضا، چیزی به من نمی‌ده، یعنی ساختار فضا حرفی نداره. روی مبلمان و رنگ و مصالح کار کرده، این خوبه و به فضا حس داده، اما اگه هندسه و ساختار رو هم جزء طراحی داخلی بدونیم، یکمی کار ایراد داره، یعنی داخلی از موقع خلق فضا روی کار نیومده، فقط موقع طراحی جزئیات.

البته، الان در مورد این کار، یکم نظرم فرق کرد؛ مثل یه جریان سیال سفید است که همه جای ساختار ساده فضا، به آرامی حرکت کرده. اتفاقا تضاد ساختار ساده با حرکت صفحات است که فضای دل‌نشینی تولید کرده!


:: بازتاب یادداشت خانه‌های معاصر جهان ـ 5

man:
"خانه‌های معاصر جهان در خارج شهرها"، عنوان جالب‌تریه، اگر کنایه‌فهم باشیم.

عاطفه:
ـ رنگ تند و گرم راه‌پله در تقابل با طبیعت بیرون که از دوردست پیداست و پیچیدن پله به دور حیاط، حرکت رو در این خانه به تجربه‌ای دل‌پذیر تبدیل کرده است.
ـ نوع قاب‌گرفتن طبیعت و تضاد با رنگ و مصالح، آرامش بیشتری را از فضای سبز بیرون القا می‌کند. مشکی‌کردن دیواری که خودش هم ضد نور است، از داخل، ایده جالبی است.
ـ کف فضای نشیمن انعکاس‌دهنده است ـ برخلاف اتاق‌ها و راه‌پله ـ که این هم  نوع دیگری از برخورد با طبیعت است. انعکاس نور و طبیعت در فضای با مقیاس مناسب نشیمن جالب است. از حرکت سقف نشیمن و اسکیل افتاده آن هم لذت بردم.
ـ جنس مصالح در تراس ـ جایی که به طبیعت نزدیک‌تر می‌شود ـ چوب شده و لبه تراس هم شیشه می‌شود تا هیچ مانعی در سر راه این ارتباط به وجود نیاورد.

متن‌اش را خواندم، دیدم که بر پوسته‌ای چین‌خورده حول یک پله شکوه‌مند و عدم تمایز بین وجوه بیرونی و درونی تاکید کرده است. زندگی در چنین خانه‌ای، خیلی از بارها را بر می‌دارد. به راحتی به افق خیره می‌شوی و ارتباط ملموسی با طبیعت داری، اگرچه من با ظاهر خشن و تیز آن ارتباطی برقرار نمی‌کنم و حتی با رنگ مشکی دیوارهای بیرونی.

/ 0 نظر / 32 بازدید