معماری اسنکی زاها حدید!

معماری جهان

معماری اسنکی زاها حدید!

Architecture of the World
!Zaha Hadid’s Snack-itecture

Alissa Walker در سایت Fast Company، از دیدگاه متفاوت و جالب‌توجهی به معماری زاها حدید نگریسته است؛ او با اشاره به علاقه فراوان حدید به چیپس و پفک، به مقایسه تطبیقی تعدادی از آثار این معمار زن عراقی‌الاصل و اسنک‌های مختلف پرداخته و بر همین اساس، معماری حدید را معماری اسنکی (Snack-itecture) نامیده است، معماری‌ای که فرم‌های آن یادآور اسنک‌های خوشمزه است:

/ 9 نظر / 321 بازدید
بانک اشعار عاشورایی

با سلام خدمت شما دوست گرامی. با لطف خداوند متعال توانستیم بانک اشعار عاشورایی را افتتاح کنیم. لذا از شما دعوت می شود تا از این بانک دیدن فرمایید. پیشاپیش سپاسگذاریم. استوار باشید چون کوه یا حق

شاید ایشون از طرح ها ی زاها برای اسنک هاشون الهام گرفتن![چشمک]

من نصف نوشته های فارسی تون را ندارم .دلیلش چیه؟ از هر سطر چند کلمه اول معملوم نیست.فقط تو بلاگ شما اینطوره و قبلا هم این مشکلو نداشتم

علی

با سلام و خسته نباشید. کتاب خلاقیت در فرایند طراحی معماری - منتشر شد. http://www.akhiabanian.ir/weblog

غزل رفالیان

تحلیل جالبیه، به این ترتیب می تونیم علایق خوراکی بقیه معماران رو هم پیدا کنیم! مثلا فاستر به خیارشور و میس وندر رو به نون تست، گرگ لین به پاپکورن ... پست جدیدی در باره زاها حدید گذاشتم خوشحال میشم سر بزنید.

جدی نگیرید.من خودم اولی رو شبیه قارچ.دومی رو شبیه قاشق شربت بچه.سومی رتیل.چهارمی عسلی که از قاشق داره میریزه.اخری رو شبیه ماری که از تو بیشه سرش رو بلند کرده باشه میبینم.

با تشکر

باتشکر از نویسنده برای من بسیار جالب بود

سهراب

اسنک بازم پیچیده تر از مکعب های حالگیره

.

بعضی وقتا همین اسنکها در جای مناسب خودش، چالش برانگیزند. داخل همین اسنکه که گاهی وقتا فضا جریان پیدا می کند. یه ورودی با هجوم پله ای که تو رو به حجم خالی عظیم و خیره کننده فضا می برد و پلی که توی این تعلیق فضایی جایی برای موندن رو تعریف می کند. دید های مختلف فضایی و از بیرون فرمی که یه جاهایی می خزد وو گاهی نرم بلند می شه.