جعبه خواب!

معرفی پروژه

جعبه خواب!

Project Review
!Sleep Box

þ جعبه خواب
þمعمار: Alexey Goryainov و Mikhail Krymov از Archgroup
þمساحت: 75/3 مترمربع
þسال طراحی: 2009

جعبه خواب ابتکار جالبی است از معماران روسی Archgroup که همه ما در لحظات زیادی از زندگی شهری، نیاز به آن را احساس کرده‌ایم، به ویژه زمانی که در یک شهر شلوغ، مسافر هستیم و هتلی نیز رزرو نکرده‌ایم یا در فضاهای عمومی و انتظار که نیاز به اندکی استراحت و تجدید قوا داریم.


جعبههای خواب در فرودگاه بینالمللی پکن
 

جعبه خواب یک اتاقک قابل جابه‌جایی، به ابعاد داخلی 2 در 4/1 در 3/2 متر است که می‌تواند برای یک استراحت و چرت سریع در وسط روز یا یک خواب شبانه راحت و آرام مورد استفاده قرار گیرد.


جعبههای خواب در فرودگاه بینالمللی بانکوک

جعبه خواب که از 15 دقیقه تا چندین ساعت، قابل اجاره‌کردن است، در محیط‌های شلوغ شهری و هرجایی که مردم به مکانی برای استراحت و تمدد اعصاب نیاز دارند، از قبیل فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار، مراکز خرید یا حتی در وسط خیابان‌ها، کاربرد دارد.

اصلی‌ترین امکان پیش‌بینی‌شده در جعبه خواب، یک تخت به ابعاد 2 در 6/0 متر و مجهز به سیستم اتوماتیک تعویض ملافه است. پس از اینکه کاربر جعبه را ترک می‌کند، تعویض اتوماتیک ملافه، با چرخش رولر، شروع و لامپ‌های کوارتز تولیدکننده نور فرابنفش روشن می‌شوند.

از دیگر امکانات جعبه خواب می‌توان به سیستم تهویه، هشدارهای صوتی، تلویزیون LCD توکار، سیستم WiFi برای اینترنت بی‌سیم، سوکت‌هایی برای لپ‌تاپ و شارژ تلفن و فضایی برای بار و بنه در زیر تخت اشاره کرد.


فضای داخلی جعبه خواب در طول روز


فضای داخلی جعبه خواب در طول شب


فضای داخلی جعبه خواب پس از روشن شدن لامپهای کوارتزتولیدکننده نور فرابنفش


جعبه‌های خواب در فضاهای انتظار

/ 9 نظر / 151 بازدید
محمدعلی عبدالصمدی

سلام استاد خسته نباشید. عالی بود.

زهرا رستمی

سلام جالب............خیلی جالب موفق باشید

فرزاد شیدزی

ممنون .خیلی جالبه

نیلوفر خالواسماعیلی

اْن ابتکار واقعا عالیه. همیشه نیاز به چنین چیزی هست. گاهی هم شاید در محل کار [چشمک]

طاهر

سلام جایشان در فرودگاههای ما خالی!

لیدی

جدا جاش تو فرودگاه های ما خالیست !!![نیشخند]

سلام

با عرض سلام خدمت استاد گراميم نمي دونم از كجا شروع كنم اما يكي از دانشجويانتونم كه چند بار از كلاسه مقدمات 2 بي اجازه از كلاستون رفتم بيرون خوب منم مثله خيلي ها دوست داشتم وضعم بهتر از اين باشه اما خوب چون سرپرست يه خانوادم وضعييتم با بعضي بچه ها فرق داره متاسفانه تو تبريز خيلي جوياي كار شدم متناسب با رشتم اما يا محيطه كاريش مناسب نبوده يا من از عهدشون بر نمي يومدم ولي خدا كمكم كرد يه كار بر خلافه ميله باطنيم مراقبت از يه خانومو اقاي مسن واقع در خيابان قطران براي در اوردن شهريه دانشگام و مخارج شخصيم جور شه هر چند كار كردن عيب نيست به شرطي كه شرافتمندانه باشه اما خوب ديگه ...جناب استاد پور اسماعيل 2ترم پيش در جريانه شرايطه من بودن اينارو براي اين خدمتتون عرض كردم اگه بي ادبي از من سر زده منو به بزرگواري خودتون ببخشين اگرم اجازه بدين 26براي كركسيون ماكت ائل گلي دانشگاه ما بين 2امتحانم خدمتتون برسم. با تشكر

سارا

کجای فرودگاه پکن گذاشتن ایتارو؟ما که ندیدیم ولی ایده ی خوبیه!