پروژه‌های دانشجویی معماری ـ ٢5

_________________________________________

þ بخش پیشین پروژه‌های دانشجویی معماری:

٢4. آشنایی با طراحی معماری / آیدین قلیزاده

/ 35 نظر / 279 بازدید
نمایش نظرات قبلی
saman

salam.mamnunam az tarhetun.

مصطفی

خیلی عالی است

ابراهیم ولیوند

بنام خدا باعرض سلام خدمت استاد یوسف پور وتمامی عزیزانی که نظرشان رااعلام کردند. یک طرح معماری خوب دردانشگاه هابااراده وزحمت دانشجو وتلاش و راهنمایی قابل ستایش استادبه مرحله اتمام می رسد.ولی آیابه نظر شما وظیفه دانشجوفقط طراحی یک طرح خوب است؟ من خیلی خلاصه عرض می کنم.مامشکلات فراوانی رادرمعماری داریم (طرح خوب را90درصد طراحی می کنیم ولی نمی توانیم آن رابه پروژه اجرایی تبدیل کنیم.چرا؟ به نظرمن ماجامعه معماری بایددست دردست هم دهیم وبادلسوزی وپشتکار واراده ی خالصانه ی خودمعماری رادرایران به همگان اثبات کنیم ویک طرح خوب رابتوانیم بااتکای به خودمعماری به مرحله ساخت برسانیم انشاالله به امیدآن روز .آیانظرشما غیر از این است؟ ضمنااززحمات استاد دلسوزآقای یوسف پور تقدیر وتشکر می کنم.

ستاره

سلام خیلی اتفاقی و تصادفی وبلاگ شما باز شد که خیلی وقت بود می خواستم از معماری و طرحاش اطلاعاتی بدست بیارم خیلی جالب بود. فقط ان شاالله در حد طرح نمونه و اجرا بشن. وبلاگتون خیلی پر باره با اجازه برای دفعه های بعد خواندن وبتون و لینک می کنم.

سارا

سلام استاد عزیز مطالب خوب وپرباری دارید .اکثر طرحهایی که از دانشجویان دانشگاه هریس می بینم موضوعشان رستوران یا خانه فرهنگ یا نمایشگاه هست. آیا طرحهایی عملکردی مثل بیمارستان هم می شود اینطور طراحی و تجسم کرد؟؟ دوست داشتم طرحهای عملکردی با همین سبکهایی که دانشجویان کار می کنند ببینم. من طرح بیمارستان این ترم دارم و ذهنمو محدود کرده به دلیل اولویت عملکردی! طرحهای بیمارستان هم بگذارید اگر کار شده... تشکر از شما و سایت خوبتون

کار قشنگیه. نماهای گیرایی دارد. مکعبی که خطوط زاویه دارش به زمین برخورد کرده. دور فضای خالی داخلش چرخیده و با آرمش روی زمین نشسته. من احساس می کنم اگه قسمت شیب دار جدا از مکعب بود و با زاویه ملایم تر خیلی آروم و شفاف. پایین تر از لول سقف مکعب با اون ترکیب می شد شاید بهتر بود. البته اینجوری هم یه نمای کشیده رو بوجود آورده که زیباست. پلش هم یکم ضعیفه و با خطوط حجم ترکیب نشده.شاید می شد یه جوری این فضاهای خالی در همدیگه نفوذ کنند. این جالبه که فضای خالی وسط با یه ایوان به خوبی به فضای شهر نفوذ کرده.

اقازاده

سلام استاد پروژه رو اینبار کامل دیدیماا ممنون

تحلیل...

مهرداد

bana az did parande khoobe vali az dide ensan faghat yek mokaab va yek sath shibdar dide mishavad

حمید محمودپور

سلام. اول از همه میخواستم از زحمات شما به خاطر این اشتراک گذاری و فراهم کردن زمینه و بستر اولیه جهت بحث در مورد پروژه های معماری از شما تشکر کنم. چند تا نکته به نظرم رسید که لازم بود خدمت همه دوستان عرض کنم: آیا دغدغه ای که معماری حال حاضر ما داردفرم است؟ آیا دانشگاه و طرح معماری و بیان معماری همه برای این است تا ما فرم خلق کنیم؟ نوع آموزش و روند آموزش معماری به گونه ای باید باشد که قابل بحث کردن باشد. منظورم از "بحث" پیداکردن زبان مشترک و نتیجه گیری از صحبت ها ورای سلایق شخصی است. در جمع حرفه ای معماری مهمترین بحث روند شکل گیری معماری و بیان نوع نگاه به زندگی درون معماری باید باشد نه محصول نهایی بدون توضیح. جریان معماری ای که الان در حال حاضر دنبال فرم هستند بیشتر جریان هایی هستند که در صدد جستن ابزاری برای تولید فرم هستند نه خود فرم. مثلا سیاست کلی AA که استاداشون جزو نویسندگان اصلی برنامه راینو هستند. منظورم اینه که بحث فرم در حال حاضر در دنیا به گونه ای دیگر دنبال می شه... متاسفانه حروف مجازم و حوصله ام در حال اتمامه و امیدوارم که منظورم منتقل شده باشد. درود.