درخشش تبریزی‌ها در دومین جایزه معماری میرمیران

رویدادهای معماری

درخشش تبریزی‌ها در دومین جایزه معماری میرمیران

Architectural Events
Splendour of Tabriz Students in Mirmiran Award

mirmiran-award_01.jpg 

مراسم دومین دوره جایزه معماری میرمیران، عصر روز سه‌شنبه، سوم اردیبهشت، با حضور هنرمندان، اساتید و جمعی از مسوولان وزارت مسکن و شهرسازی در تالار بتهوون خانه هنرمندان ایران برگزار شد که طی آن، 9 پایان‌نامه از دانشگاه‌های آزاد تبریز، مشهد، تهران، قزوین، خوراسگان و علم و صنعت، به شرح زیر، به عنوان پایان‌نامه‌های برتر دانشجویی معرفی و تقدیر شدند:
þکامران دهقان، دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، «شهر شناخت: طراحی مرکز اجتماعات و فضاهای شهری جانبی آن»
þپیمان جدیری مقصودیان، دانشگاه آزاد اسلامی تبریز، «طراحی مرکز تبادلات چندکاربردی متکی بر راه آهن در شهر جدید بینالود»
þفری‌ناز رضوی نیکو، دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکز، «خطوط پنهان»
þوحید حسین زاده، دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، «معماری و معماران معاصر ایران»
þمجید شاهی، دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان اصفهان، «طراحی موزه و پژوهشکده ملی معماری ایران- شالوده ها و بنیان های معماری ایران»
þامیر غیاثی، دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، «طراحی مرکز فرهنگی مکمل مفهومی و بصری برای مجموعه تخت جمشید»
þآریان شهابیان، دانشگاه علم و صنعت ایران، «طراحی برج پرشیا با کاربری مختلط (ایروان، ارمنستان)»
þمصطفی قلی‌پور، دانشگاه علم و صنعت ایران، «رشد الگوها و تولد بنا ـ طراحی اکوموزه قائم شهر»
þسارا گیلانی، دانشکده معماری پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران، «بهره‌گیری از انرژی خورشیدی در فضاهای آموزشی»
 mirmiran-award_02.jpg

mirmiran-award_03.jpg 

mirmiran-award_04.jpg 

mirmiran-award_05.jpg 

نکته جالب‌توجه این فهرست نه‌نفره، حضور شش پایان‌نامه از دانشجویان دانشگاه آزاد و نکته بسیار جالب‌تر، حضور دو پایان‌نامه از دانشجویان دانشگاه آزاد تبریز در میان این شش پایان‌نامه است، موضوعی که قطعاً برای من و تمام کسانی که دانش‌آموخته معماری این دانشگاه هستند، باعث افتخار و خرسندی فراوان است. بر این اساس، در همین جا لازم می‌دانم به کامران دهقان عزیز و پیمان جدیری، بخاطر کسب این موفقیت که بدون شک در سایه تلاش‌های چندین‌ساله خویش بدان دست یافته‌اند، تبریک بگویم و برایشان آرزوی موفقیت روزافزون داشته باشم.

mirmiran-award_06.jpg 

mirmiran-award_07.jpg

mirmiran-award_08.jpg 

با شناختی که از کامران دهقان و توانایی‌های علمی و شایستگی‌های اخلاقی او، طی حضور در دانشکده معماری دانشگاه آزاد تبریز دارم و با توجه به اینکه از نزدیک شاهد تلاش بسیار فراوان و از همه مهم‌تر پرثمر او برای ارائه پایان‌نامه‌ای پرمحتوا، چه به لحاظ نظری و چه به لحاظ عملی، بوده‌ام، معتقدم پایان‌نامه او یقیناً شایستگی انتخاب به عنوان پایان‌نامه برتر را داشته است. در ضمن، تلاش‌های شبانه‌روزی کامران دهقان در برگزاری شکوهمند سومین کنگره دانشجویان معماری در تبریز، هیچگاه از ذهن دانشجویان قدیمی معماری تبریز و سایر دانشجویان حاضر در آن کنگره رخت برنخواهد بست و با توجه به تجارب ارزنده‌ای که او در چند سال اخیر در زمینه فعالیت حرفه‌ای معماری کسب کرده، مطمئنم در آینده نام او را بیشتر نیز خواهیم شنید. فقط امیدوارم این افتخار ارزنده در خود دانشکده معماری دانشگاه آزاد تبریز هم بازتابی داشته باشد و حتی با نصب یک پلاکارد هم که شده، از این دوستان قدردانی شود. البته مراسم هفته معمار که قرار است بزودی در این دانشکده برگزار و طی آن از برگزیدگان کنکور کارشناسی ارشد تجلیل شود، نیز فرصت خوبی برای بزرگداشت این عزیزان است. امید که چنین شود.

mirmiran-award_09.jpg

mirmiran-award_10.jpg

mirmiran-award_11.jpg

mirmiran-award_12.jpg

_________________________________________
þ تمامی حقوق عکس‌های این یادداشت متعلق به طاهر ساداتی است.

þþگزارش تصویری مراسم دومین دوره جایزه معماری میرمیران، از دریچه دوربین طاهر ساداتی

/ 9 نظر / 43 بازدید
دید هفتم

تبریک فراوان به دوستان عزیز به ویژه کامران

کامران دهقان

سلام از لطف شما خیلی ممنون شاید شایسته این هم لطف نباشم. همچنین امیدوارم دانشکده معماری دانشگاه آزاد تبریز به روزهای اوجش برگرده چون بالاخره تا آخر عمر ما منسوب به این دانشگاه هستیم خواسته یا ناخواسته. به امید دیدار.

بختیار

كامران و پيمان عزيز، شادباش من را هم بپذيريد. با بهترين آرزوها و اميد موفقيت روزافزون.

ابوالفضل

سلام كمال جان. می‌خواستم يه مطلب در همين باره بنويسم، اما هم واقعا حوصله‌ش رو نداشتم و هم اينكه چون خودم از شركت‌كننده‌ها بودم، شبهه اين پيش ميومد كه رتبه نياوردم، پس غر می‌زنم و زير سوال می‌برم! (: اما خب جا داره يادآوری كنم، اين مسابقه، [با تاكيدی كه برادر آقای ميرميران بر اهداف پژوهشی بنياد كرد] جهت تشويق دانشجويان معماری برای انجام و ارتقای كارهای پژوهشی بود. دانشگاه ما در برنده‌ها يك سهم داشت. نكته جالب اينجاست، پروژه‌ای كه از دانشگاه ما به عنوان طرح پژوهشی برتر انتخاب شد [كه از دوستان نزديك و هم‌دوره‌ای‌های خود بنده هستند و از اين بايت خوشحال شدم]، اصلا رساله‌ش رو به بنياد نداده بود. حالا هيات محترم داوران چطور و از روی چه منبعی [فقط پوستر رو داده بودن كه تحويل اون هم بعد از اتمام زمان داوری بود] تشخيص دادند كه اين كار يك پژوهش نمونه هست، خدا می‌دونه. استاد راهنماشون البته آقای سلطان‌زاده، رئيس دانشكده ما، بودند! تا كی اين رابطه‌ها می‌خواد روی كيفيت كار پژوهشی تاثير بگذاره، اون هم از سمت كسانی داعيه پژوهشگر بودن رو دارند؟

فضای رویداد

با آرزوی موفقیت یرای دوست عزیزمان آقای مهندس کامران دهقان و تمامی تلاشگران عرصه معماری.

احمدرضاسلیمانی

سلام با افتخار شما به نظرسنجی انتخاب موضوع ضیافت ششم دعوت می شوید . سربلند و پیروز باشید

ساناز

سلام آقاییوسف پور.من دانشجوی ترم 3 معماری دانشگاه گیلان هستم.میشه راجع به هندسه فرکتال و کاربردش تو معماری کمی توضیح بدین.و اینکه آیا میشه فرم خاصی از فرکتال در معماری به دست آورد؟ ممنون میشم کمکم کنید.

ن.ک

تبریک به همه دوستان عزیزم

کیمیا

این موفقیت را به آقای دهقان و جدیری تبریک می گویم و امیدوارم سر آغاز موفقیت های دیگر شما باشد . این موفقیت مایه افتخار همه ما بچه های دانشگاه آزاد تبریز است.