/ 6 نظر / 267 بازدید
ali

vase tah4 ziadi azad nazashtish?kheili dastesh baz bude ha.

zahra

khobe ama shbihe pardis park mellat shode behtar bod az idea jadidi estefade mikard

architect

همش حس پردیس پارک ملت رو میده . راستی چرا در مورد ایده طرح های دانشجو ها که توی سایت گذاشته میشه هیچ صحبتی نمی شه؟ اگه ایده طراح هم مطرح شه خیلی مفید تره تا اینکه فقط یه سری عکس ببینیم و یه تیتر.

نگار

کجای کار شبیه پردیسه؟؟؟؟! هر ساختمانی که از زمین بلند بشه و جداره های خارجش شیشه ای باشه شبیه پردیس نیس!

مرضیه

کار جسورانه ای است! آن ستون خیلی حرف برای گفتن دارد. می توان حدس زد که سالن های سینمایی در وسط حجم ها قرار گرفته و در اطراف آن راهروهایی با یک جداره شفاف و دید به بیرون قرار دارد. اما شاید تکرار و یکنواختی نماهای شفاف یک عیب کار باشد که می توانست با توجه به موضوع کار که مجتمع سینمایی است در بعضی جاها با قرار دادن صفحاتی بزرگ روی نما این یکنواختی را شکست. با این کار از داخل قاب بصری ایجاد می کرد و از بیرون می توانست بیلبورد تبلیغاتی باشد و اینکه با یک ریتم خاص بیرون بنا را "ببینیم" و با فاصله "نبینیم" خودش سکانس های بصری ایجاد می کرد مثل سکانس های یک فیلم... در کل حجم خوبیست و قابلیت این را داشت که روی نما هم قوی ظاهر شود.

مرضیه

و البته درباره ی شباهتش به پردیس سینمایی ملت: به نظر من شاید دو ایده ی خوب را از پردیس وام گرفته باشد: یکی اینکه سالن ها را وسط قرار دهد و اطراف راهرو باشد و دومی اینکه با بلند کردن بخشی از بنا، در اطراف بنا فضای فعال انسانی ایجاد کرده، پیلوت نساخته! بلکه حسی از حیاط مرکزی دارد ولی نه با آن محصوریت. به نظر من در دوران دانشجویی باید کارهای بزرگترها را با دقت دید و یاد گرفت...