بچه"رم"‌ها؛ ارمغان‌های یک معمار به معماری جهان

Paul Makovsky از مجله Metropolis، در نموداری بسیار جالب و تامل‌برانگیز، با عنوان Baby Rems، اسامی معمارانی را که از دل OMA سر بر آورده و در معماری امروز جهان، عرض اندام کرده‌اند، در یک جا گرد آورده است، نموداری که با داشتن نام‌های شناخته‌شده‌ای از معماران و شرکت‌های معماری، همچون زاها حدید، فرشید موسوی، MVRDV و BIG، به خوبی، تاثیر شگرف یک معمار مولف و دفتر معماری 35ساله‌اش را بر معماری امروز جهان، به ویژه معماری قرن بیست‌ویکم، نشان می‌دهد. (نمودار در اندازه بزرگ‌تر)

/ 13 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صدف رفعتی

خیلی از اساتید یا کسانی که دز حوزه تدریس یا آموختن کار و حرفه ای مشغولند متاسفانه معلومات و دانسته ها و تجربیات خود را در اختیار افراد قرار نمی دهند اما این امر باعث نشده که این روال همه گیر شود و جای خوشحالیست که هنوز هم در جوامع مختلف شاهد پیشرفت و تبادل اطلاعات هستیم.باید از شما بسیار قدردانی کنیم که جزء این دسته نیستید و صادقانه برای ما زحمت می کشید و این اطلاعات را در اختیار ما قرار می دهید.

فرناز رضوی

سلام استاد خسته نباشید می گم و خیلی ممنونم از مطالبی که همیشه عالی و پر بار هستن. واقعا مرسی

بهزاد چهاربخش

میتوان پی برد که رم کولهاس اندیشه ای والا در معماری دارد و این معماران سرشناس نیز از دانش وی که به گونه ای شاید استادشان به شمار آید بهره برده اند و گاها کارهای این معمارها رنگ کارهای رم کولهاس را بر انسان تداعی میکند. شاید رم کولهاس به شاگردانش دیدی از معماری داده که کلید موفقیت انها به شمار می اید و چه چیز شیرین تر از این برای یک استاد میتواند باشد که نتایج اندیشه های او و والا بودن تفکراتش باعث سرشناش شدن شاگردانش شود. آقای مهندس یوسف پور ممنون از مطالب به روزتان

محـــبوبه جبـــارنژاد

سلام استاد: ما هم افتخار می کنیم که بچه های شما هستیم. بچه های کسایی هستیم که هیچ گونه حسادتی نسبت به انتقال دانسته های خود به دیگران ندارند و از شکوفایی و بالندگی آنها لذت می برند. چرا که مقام استادی رو بجا آوردن کاری بس دشوار است. به امید موفقیتهای روز افزون شما و همچنین بچه های شما![تایید] شاد باشید.

اترین انصاری

من هم کاملا با نظر دوست بزرگوارم ,خانم محبوبه جبار نژاد موافقم و تلاش های خالصانه و مستمر استاد عزیزمان ,جناب اقای مهندس یوسف پور در عرصه معماری , در نوع خود مثال زدنی است. و وجودشان مایه ی افتخار تک, تک ما خواهد بود و امیدوارم همواره سر بلند و پیروز باشید.

سایه

سلام و خسته نباشید میگم

علی

با سلام خدمت استاد خستگی ناپذیرم و تشکر به خاطر مطالب به روز وپر باری که ارائه مکنیدواقعاعالی هستند

صدای سکوت

با سلام من نیز به نوبه خود از تلاش بی نظیرتان در زمینه معماری کمال تشکرو دارم با آرزوی موفقیت روز افزون

تنها

ممنون

انجمن علمی معماری بناب

سلام خسته نباشید. اگه میشه لطف کنید اطلاعیه سمینار ما رو که با حضور استاد آرتور امید آذری و دکتر سیامک پناهی برگزار میشه لینک کنید . البته به صورت یه اطلاعیه لطفا. با تشکر از توجهتون. رفیق لامپهای خاموش آدرس وبلاگ انجمن: archbonab.tk