معرفی معمار

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

نادر خلیلی2

خلیلی از سال 1982 تاکنون، مدیر برنامه پژوهش معماری در SCI-Arc کالیفرنیا است. او از سال 1986، مدیر و بنیان‎گذار بنیاد Geltaftan و انستیتوی هنر و معماری خاک کالیفرنیا (Cal-Earth) می‎باشد. پروژه‎های جاری او عبارتند از: روستای کویری پایدار و موزه و مرکز طبیعت Hesperia، میدان سوارکاری برای شهر کویری Mojave در Hesperia، تثبیت فرسایش دریاچه Hesperia، یک پروژه مرتبط با FEMA. او در Cal-Earth ساخت و آزمایش الگوهایی از معماری خاک را برای گنجاندن این نوع ساختمان‎ها در مقررات ساختمانی واحد دنبال می‎کند. بودجه کار جدید او از طریق کمک‎های اهدایی نهاد ملی وقف برای هنرها، بنیاد Katharine Tremaine، بنیاد Rex، بنیاد Leventis، بنیاد سرمایه‎گذاری اساسی ما، بنیاد Turner و بنیاد خانوادگی Flora تأمین شده است.

 

h_khalili_profile_03.jpg

پنج کتاب خلیلی همزمان با تکامل تکنیک‎ها و فلسفه معماری‎ او نوشته شده‎اند:

ـ رقابت تنها، و خانه‎های سرامیکی و معماری خاک: چگونه خانه خودتان را بسازید، همزمان با تکامل سیستم خاک و آتش Geltaftan برای ساختن خانه‎های سرامیکی نگارش یافته‎اند.

ـ پیاده‎روهایی بر روی ماه، که سفری است میان سنت و تکنولوژی، به هنگام طراحی برای ماه نوشته شده است.

ـ مولانا، سرچشمه ذوق شاعرانه، ترجمه 75 شعر از مولانا، شاعر اهل تصوف زبان فارسی، که دانش و معرفت او درباره انسان و عناصر خاک، آب، هوا و آتش، منشاء اندیشه‎ الهی و معنوی مستتر در آثار او می‎باشد.

ـ مولانا، رقص شور و عشق، 300 شعر کوتاه رباعی از مولانا

 

 

/ 3 نظر / 8 بازدید
سید حسام میرنظامی

دوستانی که من رو میشناسند حتما از سابقه کاری من در مورد وبلاگ نویسی اطلاع دارند. اما اونچه من رو واداشت که یه وبلاگ دیگه راه اندازی کنم این بود که بارها و بارها با سوالاتی در مورد چگونگی کار با وبلاگ و وبلاگ نویسی و مهمتر از همه ساخت قالب برای وبلاگ و یا تغییر اون، اضافه کردن لینک، تصویر، موسیقی، فیلم، فلش و جاوااسکریپت به وبلاگ برخورد کردم که جواب اونها بسیار طولانی و وقتگیر می شد و نمی شد آنلاین و یا در یک متن کوچک به اونها پاسخ داد. خوب این وبلاگ همونطور که توضیح دادم برای ارائه مطالب در این زمینه ها شروع به فعالیت می کند و آماده پاسخگویی به همه سوالهای شما در موارد فوق و یا حتی ساخت صفحات وب می باشد. اصل و پایه کار ما بر اساس کار با پرشین بلاگ می باشد اما در مورد کار با سایر وبلاگها هم در صورت و جود سوال پاسخ خواهم داد.

pargol

:) واقعا عالی و زيبا

.

دوباره بعد از برگشتن از مدرسه در صندوق جلوی خونشون رو باز کرد. یه سری آگهی تبلیغاتی. یه سری قبض برای بابا. یه سری نامه واسه مامان. و یه نامه زرد. نامه برای اون بود. بازش کرد. یه کاغذ کوچک به اندازه همون پاکت نامه داخلش بود. روش نوشته بود: "تو کیستی؟" دنیای صوفی