پنجمین دیدار وبلاگ‌نویسان معمار

حاشیه معماری

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

پنجمین دیدار وبلاگ‌نویسان معمار

 

Margin of Architecture

5th Meeting of Architect Bloggers

 

o مکان: نمایشگاهبینالمللیکتابتهران

o زمان: جمعه 14 اردیبهشت 1386

 

o حاضران:

þایمان رئیسی (دفتر معماران شمال و جنوب)

þابوالفضل حبیبی (DigiZen)

þمجتبی محمدظاهری (ش م ا)

þحامد نوروزیان (شهر من)

þجعفر بزاز (دید هفتم)

þسیما هاشمی‌نیا (دید هفتم)

þکمال یوسف‌پور (زروان)

 

دیدن دوستان نادیده‌ای که چندین سال است از طریق نوشته‌هایشان در دنیای مجازی، با آنها آشنا شده‌ای و در ذهن خود از هرکدام شخصیت و تصویری خیالی ساخته‌ای، تجربه بسیار شیرین و جالبی است که من اولین بار در دیدار پارسال وبلاگ‌نویسان معمار آن را تجربه کردم. به نظر من این مهم‌ترین مزیت وبلاگ‌نویسی است که وبلاگ‌نويسان را قادر می‌سازد تا با بسياري از افراد در اقصی‌نقاط كشورشان و حتي جهان ارتباط برقرار كنند كه در غير اين صورت، ايجاد چنين ارتباطی بصورت رو در رو ممكن نبود. بدين‌ترتيب وبلاگ‌نويسی جامعه معماری را گسترش می‌دهد و افراد مختلف را در راستای اهداف مشترک، از طريق نقد و بحث بدون واسطه، گرد هم می‌آورد.

متأسفانه امسال به غیر از من، جعفر بزاز و سیما هاشمی‌نیا، از بچه‌های حاضر در دیدار پارسال کسی نبود، اما در عوض من و دوستانم امسال نیز با دوستان جدید دیگری آشنا شدیم که یقیناً فرصت مغتنمی برای ما بود. اما نمی‌دانم چرا تعداد حاضران در این دیدارها هیچگاه از تعداد انگشتان دو دست تجاوز نمی‌کند؟ همچنین به نظرم دیدارهای بعدی را باید در مکانی دیگر برنامه‌ریزی کرد، چون نمایشگاه کتاب، به دلیل مشکلات مختلف از جمله نبود فضاهای مناسب برای گپ و گفتگو، مکان مناسبی برای این نوع دیدارها نیست و امسال این مشکل بسیار بارزتر بود. شاید خانه هنرمندان مکان بهتر و مناسب‌تری باشد؛ اگر جامعه مهندسان معمار برای روز جهانی معماری برنامه‌ای داشته باشد، می‌توان دیدار بعدی را در آنجا برنامه‌ریزی کرد. در همین‌جا باید از ابوالفضل حبیبی هم تشکر کرد که هماهنگی دیدار امسال بر عهده او بود. امیدوارم در دیدارهای بعدی، شاهد حضور دوستانی که جایشان در دیدار امسال بسیار خالی بود، نیز باشیم.

 

 

/ 5 نظر / 46 بازدید
علیرضا

خيلييييی دوست داشتم که بيام، ولی خب نشد که بشه! امیدوارم که یه روزی یه جایی، بتونیم دور هم جمع بشیم.

ابوالفضل

به اميد ديدار بعدی.

ع.يونسی.م

سلام خسته نباشيد واقعا از اينکه ميبينم هستند کسانی که به بودن و کار کردن اهميت ميدن خوشحال و اميدوارم ميشم که من هم ميتونم معمار باشم من هنوز خيلی راه مونده که به شماها برسم و بخوام در جمع شماها قرار بگيرم اما حتما در آينده خواهم بود .اميدوارم که تعداد معمارانی چون شما و خانم هاشمی و آقای حبيبی و آقای بزار و .......زیاد شوند به امید بودن

ليدا امينيان

با سلام ، اميدوار بودم بتوانم امسال هم شرکت کنم اما متاسفانه نشد .بهرحال برای همگی دوستان آرزوی موفقيت می کنم.( راستی عکسی در اين ديدار گرفته نشد؟)